Primăria Municipiului Hunedoara anunţă că toţi preșcolarii și elevii care frecventează unităţile de învăţământ din municipiul Hunedoara pot beneficia de servicii medicale stomatologice gratuite la cele patru cabinete medicale de mai jos.

Unităţile şcolare arondate şi programul de acordare a serviciilor medicale la cabinetele medicale şcolare stomatologice sunt următoarele:

• Cabinet Şcolar Stomatologic Nr. 1, Str. Ciprian Porumbescu, Bl. X1, parter
Medic stomatolog:
Neamţ Mihaela Carmen
(program de lucru – Luni, Miercuri, Vineri: 7:30-14:30, Marţi, Joi: 12:00-19:00)
Asistent medical: Babeş Angela Petronela
(program lucru – Luni, Miercuri, Vineri 7:30-15:30, Marţi, Joi: 12:00-20:00)
Program acordare servicii medicale stomatologice:
Luni, Miercuri, Vineri: 9:00-14:00, Marţi, Joi: 13:00-17:00

Şcoli arondate:
* Colegiul Tehnic „Matei Corvin”, Şcoala Gimnazială nr. 6, Şcoala Primară Peştisu Mare
* Colegiul Naţional „Iancu de Hunedoara” cls. IX-XII
* Grădiniţa cu program prelungit nr. 1

• Cabinet Şcolar Stomatologic Nr. 2 (în incinta Şcolii de Muzică), Bd. 1848, parter
Medic stomatolog:
Lucaci-Vlad Cristina
(program lucru – Luni, Miercuri, Vineri: 8:00-15:00, Marţi, Joi: 12:00-19:00)
Asistent medical: Ticula Simona
(program lucru – Luni, Miercuri, Vineri: 7:30-15:30, Marţi, Joi: 12:00-20:00)
Program acordare servicii medicale stomatologice:
Luni, Miercuri, Vineri: 9:00-14:00, Marţi, Joi: 12:00-17:00

Şcoli arondate:
* Colegiul Naţional „Traian Lalescu”, Şcoala Gimnazială nr. 1, Şcoala Gimnazială nr. 12, Şcoala Primară Peştisu Mare, Grădiniţa cu program prelungit „Prichindelul”

• Cabinet Şcolar Stomatologic Nr. 3 (în incinta Şcolii Gimnaziale nr. 8), Str. Cerbului, nr. 2, etaj 2
Medic stomatolog:
Penişoară Maria (program lucru – Luni, Miercuri, Vineri: 7:30-14:30, Marţi, Joi: 12:00-19:00)
Asistent medical: Păsat Nicoleta
(program lucru – Luni, Miercuri, Vineri: 7:30-15:30, Marţi, Joi: 12:00-20.00)
Program consultaţii:
Luni, Miercuri, Vineri: 9:00-14:00, Marţi, Joi: 12:00-17:00
Şcoli arondate:
* Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”, Şcoala Gimnezială nr. 7+Structura nr. 8, Şcoala Gimnazială nr. 5, Şcoala din Răcăştie, Hăşdat, Boş, Grădiniţa cu program prelungit „Floarea Soarelui”

• Cabinet Şcolar Stomatologic Nr. 4 Şcoala Gimnazială nr. 2, corp B (fosta Şcoală Gimnazială nr. 11), Str. Rândunicii, nr. 6, parter
Medic stomatolog:
Gruber Dana Ioana
(program lucru – Luni-Vineri: 8:00-15:00)
Asistent medical: Toloagă Maria
(program lucru Luni-Vineri 7:30-15:30)
Program acordare servicii medicale stomatologice:: Luni-Vineri: 9:00-14:00
Şcoli arondate:
* Grup Şcolar de Telecomunicaţii şi Lucrări Publice, Şcoala Gimnazială nr. 2 +Structura nr. 11, Colegiul Naţional „Iancu de Hunedoara” Cls. V-VIII, Grădiniţa cu program prelungit „Dumbrava Minunată”, Grădiniţa PPI