Spre liga a 2-a: FC Hunedoara – CS Oşorhei 2-1

După ce etapa trecută hunedorenii au trecut la pas, in deplasare, de lanterna rosie, Europa Alba Iulia, scor 3-1, astăzi băieții lui Marius Opric au invins pe teren propriu cui 2-1 (1-1) echipa de pe locul al doilea, in seria a 5-a, CS Osorhei.

Cu gândul doar la cele 3 puncte, după cum a declarat R. Cristian, hunedorenii au început meciul în forță și au reușit să deschidă scorul încă din minutul 19, prin Pepenar, după o centrare venită de la ”omul cu pasa” R. Cristian.
Respectându-și blazonul de contracandidată la promovare, echipa oaspete a reușit să egaleze cu un minut înainte pauză prin Magda.

Marius Opric ia remontat pe băieții lui la pauză, care au atacat poarta încă din primul minut al reprizei secunde, însă nu au reușit să schimbe tabela, până în minutul 78 când Lintaru a stabilit scorul final, după o pasă a lui Ionuț Radu, ambii intrați după pauză.

FC Hunedoara s-a distanțat la 7 puncte, fata de principalele contracandidate.

Hunedorenii vor disputa următorul meci, tot acasă, în compania celor de la SESO CÂMPIA TURZII, sâmbăta viitoare începând cu ora 15:00.

text si foto: corvinul1921.ro