Actiune de salvare finalizata de salvamontistilor hunedoreni în weekend. O echipa de salvatori montani ai Serviciului Salvamont a Consiliului Judetean Hunedoara a intervenit in zona submontana a Munților Poiana Rusaca pentru acordarea primului ajutor medical si transportul unei turiste accidentate, cu suspiciunea unei fracturi de maleola. Dupa coborarea din zona montana impadurita, turista rănită a fost predata in bune conditiuni unui EPA al SMURD.
Turneul național Clasic la puterea a treia „Violoncellissimo” revine la Deva cu ediția a V-a
Primăria Municipiului Deva și Centrul Cultural „Drăgan Muntean” Deva organizează în...
Deschide