Copii între 4 și 12 ani, din cartierul Nicolae Grigorescu, au participat, marți, la a treia întâlnire de anul acesta cu voluntarii Asociației “AlerT în Deva”. Acțiunea s-a desfășurat la Adăpostul de urgență pe timp de noapte Deva și a avut o temă de interes – obiceiurile alimentare sănătoase și avantajele mișcării fizice pentru o dezvoltare armonioasă.
Copiii au primit în dar mere și cărți cu desene și poezii despre alimentație și sport.
Ziua Mondială a Teatrului sărbătorită la Deva
În fiecare an, Centrul Cultural „Drăgan Muntean” Deva și Primăria Municipiului...
Deschide